top of page
  • Jana Michalovic

OBRAZ IN V INTERIÉRI


Moje najaktuálnejšie dielo "IN" je jemné a minimalistické. Vyjadruje niečo, čo sa ukrýva vo mne, preto ten názov "in", teda v preklade "v". Umelecké dielo vzniklo spontánne v daný moment tvorenia a veľmi ma vystihuje. Mám veľmi rada jednoduchosť, čistotu a jemné neutrálne farby. Dielo vzbudzuje pokoj až je z neho cítiť akási krehkosť, zraniteľnosť duše.

Vytvorila som návrh interiéru s obrazom IN. Priestor som ladila do béžovej farby, ako je obraz sám. Taktiež som sa zamerala na minimalizmus a krehkosť. Priestor je v škandinávskom a hygge štýle. Prevládajú neutrálne a jemné tóny v spojení prírodných materiálov. Spolu vytvárajú dokonalý pokoj a harmóniu.

1 - obraz IN / MICHALOVIC

2 - závesné svietidlo z bambusu Borneo

3 - pohovka s ľanovým poťahom Senza / Karup Design

4 - sada 3 príručných stolíkov Naturella / Hübsch

5 - ovčia kožušina biela

6 - nástenná polica z dubového dreva / Wireworks

7 - okrúhla drevená dóza / H&M

8 - voňavá sviečka v pohári / H&M

Snažila som sa vytvoriť priestor jednoduchý a čistý, s minimálnym množstvom nábytku a iných zariaď. prvkov. Na našu psychiku vplývajú nielen farby, ale i množstvo podnetov z okolia. Preto sa cítime najlepše vo farebne neutrálnom priestore, ktorý je jednoducho zariadený a usporiadaný. Práve to sú tiež základy hygge štýlu, ktorého myšlienkou je vlastniť málo a vážiť si všetkého, čo máme a každej maličkosti.

MATERIÁLY

Materiály som volila prírodné marmoleum na podlahu, ktoré je v pieskovej farbe. Šedý tehlový obklad podčiarkuje hygge štýl a svojou neutrálnou farebnosťou ulahodí. V interiéri prevláda svetlé drevo v kombinácií s prírodnými materiálmi ako je koža, kožušina či bambus. Poslednou dobou mi na chuť chodia vypletané bambusové koše, stoličky a iné lahôdky.

FARBY

Farby interiéru som volila neutrálne a jemných tónov, aby zachovávali harmóniu. Žiadne farebné akcenty som v priestore neumiestnila.Obzvlášť vítané sú tiež vlastnoručne zhotovené dekorácie či nábytok.

Radosť z vecí, ktoré si sami vytvoríme a venujeme im čas a námahu, je omnoho väčšia a viac si ich vážime. Tiež vnesú príjemnú amosféru do miestnosti a vždy potešia a pripomenú tie chvíle výroby, keď ich vidíme, či používame. Upleťte si krásny kôšik na časopisy, či macramé na kvetináč alebo si vymaľujte sami obývačku a sledujte svoje pocity:)

PS: Nezabudnite navštíviť môj e-shop. Čakajú tiež na vás vianočné zľavy -20%!

bottom of page