top of page
  • Mgr. art. Jana Michalovičová

ODPOVEDE NA VAŠE NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Čo je to slepý rám?

V mojom obchodíku ponúkam obrazy - plátna natiahnuté na slepom ráme. Čo to teda vlastne znamená? Plátno je natiahnuté na drevenom slepom ráme (z kvalitného smrekového dreva, ktoré sa časom nekriví) a prispinkované na zadnej strane rámu. Potlačené či maľované plátno je i na bočných hranách obrazu a nemusí sa teda už rámovať do okrasného rámika.


Na zadnej strane obrazu sa nachádzajú kliny. Časom sa môže stať, že sa plátno vplyvom vlhkosti a tepla jemne zvlní. Práve hlbším zatlčením klinov sa rám roztiahne a tým sa následne plátno opäť dopne.


Ako zavesím obraz?

Každý obraz má háčik na zavesenie tzv. hrebeň. Slúži na klasické zavesenie. Menšie obrazy majú spravidla jeden háčik. Väčšie formáty obrazov nad 100 cm majú 2 háčiky na zavesenie.
Je obraz podpísaný autorkou?

Áno. Každý originál i digitálne tlačená reprodukcia - artprint je podpísaný na zadnej strane a označený holografickou nálepkou.
Ako sú obrazy doručované?

Menšie obrazy a plagáty sú posielané poštou. Väčšie formáty nad 80 cm posielam kuriérom. O odoslaní a čísle balíka budete vždy informovaný. Obrazy sú precízne balené do bublinkovej fólie a kartónu, aby k vám dorazili v poriadku.Ako vyzerá vytlačený plagát/obraz?

Na záver pár ukážok z tlače, na ktoré sa často pýtate a chcete vidieť, ako tlač detailne vyzerá.


Všetky moje diela sú tlačené v kvalitnej a overenej tlači, ktorá zaručuje zachovanie farebnosti podkladového súboru a hotovej tlače. Obrazy sú tlačené na 300g bavlnené plátno s jemnou štruktúrou. Matné plátno má veľmi jemný hodvábny lesk. Tlač na papieri má takisto jemný decentný lesk.Mgr. art. Jana Michalovičová - jana@michalovic.sk - 0915899141


Kommentare


bottom of page