AKÝ JE ROZDIEL MEDZI ORIGINÁLOM A REPRODUKCIOU?

May 6, 2019

 

 

ORIGINÁL

 

Originál je jedinečné umelecké dielo, čo sa týka mojej tvorby, ide hlavne o maľbu akrylovými farbami. Expresívne ťahy štetca a jednotlivé nanášanie farieb vytvárajú originálnu štruktúru na podklade. Práve tieto zanechané "stopy" umelca pôsobia veľmi príjemne a obraz vďaka nim nadobúda jedinečný rozmer.

 

 

 

Takáto abstraktná maľba je samozrejme len jedna jediná a má jedinečné ťahy štetca, ktoré vznikli v ten daný moment tvorenia. Ak sa niekomu páči moje dielo, no je napr. na malom formáte, s radosťou namaľujem podobný obraz. Obraz bude podobný, no nie úplne totožný. Tento nový obraz bude mať zasa svoje jedinečné ťahy štetca a iné zaujímavé momenty maľby.

 

 

REPRODUKCIA

 

Reprodukcia je kópia originálnej maľby. Maľbu oskenujem a graficky spracujem vo vysokej kvalite. Grafický súbor je následne digitálne vytlačený na papier či plátno. Výsledny obraz má štruktúru plátna. Na reprodukcii nie sú vidieť jednotlivé ťahy štetca a nemá "tú jedinečnosť", no má tiež svoje výhody.

 

 

 

Výhody reprodukcie

grafické úpravy na mieru: zmena farebnosti a formátu obrazu, iné úpravy na želanie

tlač na rôzne materiály

nahraditeľnosť: v prípade poškodenia obrazu sa jednoducho vyrobí nový

nižšia cena ako u originálu

 

Či už ide o originál alebo reprodukciu, všetky diela sú mojou autorskou prácou a sú podpísané na zadnej strane. Do každej tvorby dávam kus svojej duše a preto svoju "jedinečnosť" majú všetky obrazy.)

 

nech Vám robí umenie radosť

Mgr. art. Jana Michalovičová

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

September 6, 2019

July 1, 2019

July 1, 2019

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon