OBRAZ BROKEN V INTERIÉRI

August 25, 2019

 

Predstavujem vám moju poslednú maľbu s názvom BROKEN. Maľba je expresívna, maľovaná v daný moment podľa pocitov a je plná zaujímavých momentov. Pekne vynikne v modernom a jednoduchom interiéri. No a ako a s čím obraz skombinovať? Potrebujete poradiť a trošku nasmerovať? Poskytnem vám v tomto článku rýchlu prvú pomoc:)

 

 

Pozrime sa v prvom rade na obraz a jeho hlavné prevládajúce farby. Dominuje hlavne šedá s modrým nádychom a tehlovo-červená farba. Keďže je tam veľký pomer šedej, obraz pekne vynikne v interiéri ladenom do neutrálnych farieb ako napr. jemná holubičia šedá a čistá biela.

 

 

Obraz v takomto priestore bude hrať dominantu a bude výrazným prvkom, nakoľko sa tehlovo-červená farba v interiéri nevyskytuje. Obraz púta pozornosť ako čierna ovečka v bielom stáde oviec:) Ak však chceme dominantnosť obrazu zmierniť, do interiéru môžme použiť ďalšie pútavé prvky, či už vo farbách obrazu alebo v úplne iných. Ja som použila na ukážku tehlovo-červenú farbu a to vo forme vankúšov na pohovke.

 

Obraz už nie je taký dominantný a navyše je pekne prepojený s priestorom, kde sa nachádza tiež tehlovo-červená farba. Obraz teda môžme prepojiť s interiérom malými prvkami v tehlovo-červenej farbe ako napr. vankúše, taburet, váza či napríklad tehlovo-červenou stenou, ktorú by som volila na 1 stenu alebo nejaké časti (stĺpy, deliaca stena) v interiéri.

 

 

Najjednoduchšie je však voliť doplnky v odtieňoch červenej ako napr. vázu. V ukážke som použila bronzovú vázu, ktorá príjemne ladí. Uvažujte tiež o materiáloch, ktoré majú podobnú červenú farbuZvoliť môžte spomínaný bronz, tehlu či napr. hrdzu v podobe povrchovej úpravy stien alebo na zariaď. prvkoch.

 

Na ukážku som vytvorila základný návrh priestoru, kde by sa mi obraz BROKEN páčil.

 

Hlavné farby interiéru som zvolila pieskovú béžovú a jemnú šedú farbu. Doplnková farba je tehlovo-červená farba, ktorú som v návrhu použila v menšej miere. Ako úplne malé akcenty môžte použiť napr. hnedú a zelenú, ktoré vidíte v podobe váz. Je dobré priestor týmito maličkými akcentami rozbiť, aby priestor nebol úplne jednotvárny a nudný.

 

FARBY

 

MATERIÁLY

 

 

V materiáloch som sa taktiež orientovala na podobné farebné tóny. Na stenu som použila povrchovú úpravu - betónová stierka, na podlahu som zvolila drevené parkety (prípadne imitácia dreva), drevo následne môžte použiť aj v zariaď. prvkoch. Priestor si viem predstaviť s jednou tehlovou stenou (prípadne časti stien), ktorá krásne priestor oživí a prepojí sa celý priestor s obrazom. Použila by som tiež bronz v malej miere (napr. váza, svietnik) alebo priestor doplňte o tehlovo-červený vankúš. Ako som už spomínala, na záver by som priestor trochu oživila napr. hnedou a zelenou. S doplnkovými farbami opatrne. Určite nepoužite tehlovo-červenú tak, že bude vlastne všade v priestore. Úplne celý interiér zladený čisto len do napr. do šedo-bielo-červenej bude nudný a príliš strojený. Na tieto farby sa orientujte, no doplňte ich o iné tóny napr. hnedou nič nepokazíte. Použiť môžte tiež čiernu farbu v malom množstve, ktorá vnesie dramatičnosť a silu.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

December 9, 2019

November 19, 2019

September 6, 2019

July 1, 2019

July 1, 2019

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags