OBRAZ IN V INTERIÉRI

November 19, 2019

Moje najaktuálnejšie dielo "IN" je jemné a minimalistické. Vyjadruje niečo, čo sa ukrýva vo mne, preto ten názov "in", teda v preklade "v". Umelecké dielo vzniklo spontánne v daný moment tvorenia a veľmi ma vystihuje. Mám veľmi rada jednoduchosť, čistotu a jemné neutrálne farby. Dielo vzbudzuje pokoj až je z neho cítiť akási krehkosť, zraniteľnosť duše.

 

 

Vytvorila som návrh interiéru s obrazom IN. Priestor som ladila do béžovej farby, ako je obraz sám. Taktiež som sa zamerala na minimalizmus a krehkosť. Priestor je v škandinávskom a hygge štýle. Prevládajú neutrálne a jemné tóny v spojení prírodných materiálov. Spolu vytvárajú dokonalý pokoj a harmóniu.

 

 

 

1 - obraz IN / MICHALOVIC

2 - závesné svietidlo z bambusu Borneo

3 - pohovka s ľanovým poťahom Senza / Karup Design

4 - sada 3 príručných stolíkov Naturella / Hübsch

5 - ovčia kožušina biela

6 - nástenná polica z dubového dreva / Wireworks

7 - okrúhla drevená dóza / H&M

8 - voňavá sviečka v pohári / H&M

 

Snažila som sa vytvoriť priestor jednoduchý a čistý, s minimálnym množstvom nábytku a iných zariaď. prvkov. Na našu psychiku vplývajú nielen farby, ale i množstvo podnetov z okolia. Preto sa cítime najlepše vo farebne neutrálnom priestore, ktorý je jednoducho zariadený a usporiadaný. Práve to sú tiež základy hygge štýlu, ktorého myšlienkou je vlastniť málo a vážiť si všetkého, čo máme a každej maličkosti.

 

 

MATERIÁLY

Materiály som volila prírodné marmoleum na podlahu, ktoré je v pieskovej farbe. Šedý tehlový obklad podčiarkuje hygge štýl a svojou neutrálnou farebnosťou ulahodí. V interiéri prevláda svetlé drevo v kombinácií s prírodnými materiálmi ako je koža, kožušina či bambus. Poslednou dobou mi na chuť chodia vypletané bambusové koše, stoličky a iné lahôdky.

 

 

FARBY

Farby interiéru som volila neutrálne a jemných tónov, aby zachovávali harmóniu. Žiadne farebné akcenty som v priestore neumiestnila.Obzvlášť vítané sú tiež vlastnoručne zhotovené dekorácie či nábytok.

 

Radosť z vecí, ktoré si sami vytvoríme a venujeme im čas a námahu, je omnoho väčšia a viac si ich vážime. Tiež vnesú príjemnú amosféru do miestnosti a vždy potešia a pripomenú tie chvíle výroby, keď ich vidíme, či používame. Upleťte si krásny kôšik na časopisy, či macramé na kvetináč alebo si vymaľujte sami obývačku a sledujte svoje pocity:)

 

PS: Nezabudnite navštíviť môj e-shop. Čakajú tiež na vás vianočné zľavy -20%!

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

December 9, 2019

November 19, 2019

September 6, 2019

July 1, 2019

July 1, 2019

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags